Fotowoltaika 5 kW - cena średniej instalacji
fotowoltaicznej w ZENE

Montaż paneli fotowoltaicznych to zawsze dobra inwestycja, ale pod warunkiem, że będzie to instalacja optymalnie dobrana do potrzeb i wymagań gospodarstwa. Kluczowy jest właściwy dobór mocy systemu ogniw fotowoltaicznych. Na przykład koszt instalacji fotowoltaicznej 3 kW będzie niższy niż zestaw fotowoltaiczny 5 kW z montażem itd. Poza tym instalacja optymalnej mocy zapewnia najkrótszy okres zwrotu.

Ile energii zużywa dom?


W przypadku gospodarstw domowych moc instalacji fotowoltaiki powinna być dobrana w ten sposób, aby w ciągu roku nie przekroczyć rocznego zużycia. Tutaj z pomocą przychodzą nasi specjaliści z ZENE. Przed przygotowaniem projektu zawsze dokonują oni badania potrzeb i wymagań gospodarstwa, przyjrzą się też połaciom na dachu, na których ma być umieszczona instalacja, ewentualnie działce, jeżeli będzie ona oparta na konstrukcji wsporczej. Poza mocą pomogą w zakresie ogniw, podpowiadając, ile modułów fotowoltaicznych będzie potrzebnych na instalację 4 kW, 5 kW, 10 kW itd.

Cena instalacji fotowoltaicznej jest uzależniona przede wszystkim od jej wielkości, dlatego przykładowo koszt instalacji fotowoltaicznej 6 kW będzie niższy niż koszt fotowoltaiki 10 kW. Ponadto warto zwrócić uwagę na opcję montażu. W ZENE zalecamy, aby nasi specjaliści zajęli się wszystkim od początku do końca, włącznie z montażem, uruchomieniem i testem. Oczywiście zestaw fotowoltaiczny 6 kW z montażem wykonanym przez fachowców będzie droższy niż bez takiej usługi, ale przełoży się to na optymalną wydajność instalacji. Odbioru instalacji fotowoltaicznej dokonuje osoba ze stosownymi uprawnieniami.

Ponadto ważne są obowiązujące zasady, które mówią, że zgodnie z systemem opustów dla instalacji o mocy do 10 kW za 1 kWh oddaną do sieci energetycznej, prosument może odebrać 0,8 kWh. Przy większych instalacjach 10-50 kW, które w przydomowych elektrowniach nie mają ekonomicznego uzasadnienia, ale są zalecane do wdrożenia w firmach czy zakładach rolnych, rozliczenie odbywa się w stosunku ilościowym 1 do 0,7 kWh.

Większą trudność stanowi określenie mocy instalacji dla nowych budynków. Przy instalacjach tworzonych dla budynków już istniejących, specjaliści z ZENE potrzebną moc paneli fotowoltaicznych dobierają na podstawie średniej wysokości rachunków za prąd za ostatni rok. Przy nowych budynkach oszacowanie potrzeb odbywa się na bazie planowanego zużycia przez ilość i rodzaj urządzeń energetycznych, a także liczbę domowników. Co ważne, jeżeli na przykład panele fotowoltaiczne 3 kW są niewystarczające, zachodzi możliwość rozbudowy instalacji, stawiając na panele fotowoltaiczne 4 kW czy zestaw fotowoltaiczny 5 kW. Rozbudowa systemu możliwa jest między innymi przez wykorzystanie mikroinwerterów.

Ile kosztuje fotowoltaika w Warszawie i okolicach?

Cena instalacji fotowoltaicznych jest różna w zależności od mocy i wielkości, ale też możliwości instalacyjnych, a w tym powierzchni dachu czy gruntu, od czego zależy ekspozycja względem słońca. W ZENE poszukujemy optymalnych miejsc dla instalacji, dobierając najlepszy kąt nachylenia połaci dachowej oraz miejsca wolne od występowania zacienień. Jako że w ofercie mamy panele o różnej mocy oraz specjalne systemy montażowe, wydajne i większe instalacje jesteśmy w stanie zrealizować również na mniejszych połaciach dachu, aby pokryła ona całkowite zapotrzebowanie gospodarstwa na energię elektryczną.

Średnio za panele fotowoltaiczne 5 kW wraz z montażem i osprzętem naprawdę dobrej jakości zapłacić trzeba około 25 000 zł. To przydomowa elektrownia fotowoltaiczna, która pokryje zapotrzebowanie rodziny z dziećmi mieszkającej w średniej wielkości domu. Zawsze koszt instalacji fotowoltaicznej można obniżyć przez szeroko obowiązujące dotacje, ewentualnie niskooprocentowane kredyty, w których pozyskaniu pomaga dział finansowy ZENE. Ponadto wydatki poniesione na instalację fotowoltaiczną można uwzględnić w rocznym rozliczeniu skarbowym. Łącznie przy inwestycji rzędu 25 000 zł z ZENE użytkownik oszczędzi nawet ponad 1/3 tej kwoty.

Przykładowe ceny instalacji paneli słonecznych (panele fotowoltaiczne, inwerter: 1 lub 3-fazowy, konstrukcja montażowa do danego typu dachu, kable do podłączenia paneli solarnych)


Moc instalacji fotowoltaicznej Cena
fotowoltaika 2 kW 8000 - 10 000 PLN
fotowoltaika 3 kW 13 000 - 15 000 PLN
fotowoltaika 4 kW 15 000 - 18 000 PLN
fotowoltaika 5 kW 17 000 - 22 000 PLN
fotowoltaika 6 kW 19 000 - 24 000 PLN
fotowoltaika 7 kW 21 000 - 28 000 PLN
fotowoltaika 8 kW 23 000 - 32 000 PLN
fotowoltaika 9 kW 26 000 - 34 000 PLN
fotowoltaika 10 kW 28 000 - 36 000 PLN

Oczywiście w ZENE oferujemy najlepsze panele słoneczne na rynku, które mają nawet 25 lat gwarancji, a po tym okresie gwarantują wydajność na poziomie co najmniej 80%. Poza tym to wysokiej klasy komponenty i osprzęt do stworzenia instalacji solarnej oraz kompleksowa realizacja projektu przez doświadczonych i wykwalifikowanych fachowców.

Artur Szatałowicz, Waju Studio

„Firma Deltacom Service to zespół ludzi posiadających duże doświadczenie i umiejętność dostosowywania się do potrzeb klienta w realizacji usług projektowo-montażowych. Mogę w pełni zarekomendować jej usługi potencjalnym klientom poszukującym fachowców w zakresie instalacji paneli fotowoltaicznych.”

Paweł Zacharski, Inveni

„Firma Inveni Sp z o.o. z siedzibą w Rzeszowie, poleca firmę Deltacom Service Sp. J. T.E Sitkiewicz, zarówno jako profesjonalnego projektanta, jak i firmę w zakresie wykonawczym i budowlanym infrastruktury telekomunikacyjnej doziemnej i napowietrznej, oraz odnawialnych źródeł energii. Deltacom Service sprawdziła się również, jako niezawodny doradca oraz konsultant w zakresie projektowania i budowy sieci światłowodowej na terenie powiatu Warszawa Wschód Regionu Centralnego. Wszystkie zlecone prace w obszarze projektu unijnego, zostały wykonane zgodnie z najwyższymi standardami i wytycznymi UKE. Naszego kontrahenta charakteryzuje bardzo dobra znajomość branży, terminowość, oraz wysoki poziom kompetencji zespołu.”

    Imię

    E-mail

    Telefon

    Wiadomość