Mycie paneli fotowoltaicznych

Może się wydawać, że raz założone panele fotowoltaiczne nie wymagają od nas żadnego wkładu pracy – w końcu cała ich idea to to, że same działają i produkują prąd! Jest to oczywiście prawda – ich wyjątkowa budowa i zastosowanie pozwala na wieloletnie korzystanie z wytworzonego pod wpływem energii słonecznej prądu. Nie zmienia to jednak faktu, że o raz założony system warto odpowiednio zadbać, aby mógł działać z jak najwyższą skutecznością i wydajnością. Wskazane jest między innymi jego regularne mycie, szczególnie, gdy są wysokie narażenia zabrudzeń.

Mycie paneli fotowoltaicznych


W ramach wsparcia proponowanego przez naszą firmę, możliwe jest skorzystanie z usługi, jaką jest bezpieczne i zgodne z zasadami bezpieczeństwa - możecie być pewni, że dzięki naszym specjalistom oraz używanym przez nich narzędziom, możliwe będzie bezpieczne i sprawne oczyszczenie systemu.


Najlepiej czyścić instalację dwa razy w roku - wczesną wiosną oraz w połowie lata. Wówczas usuwane są wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak mech, piasek znad morza czy ptasie odchody. Dodatkowo, konieczne jest zlikwidowanie osadów spowodowanych spalinami lub pyłami z pól. Nie można wykonać tego jednak z użyciem detergentów ani nieoczyszczonej wody pod wysokim ciśnieniem. Mycie paneli fotowoltaicznych musi być wykonane również w odpowiednim momencie, czyli wtedy, gdy instalacja nie jest rozgrzana od promieni słonecznych.

Pakiet serwisowy od ZENE

W ramach naszych usług, możliwe jest skorzystanie z rocznego serwisu konserwacyjnego, obejmującego również mycie paneli fotowoltaicznych. Nasi Klienci mogą również uzyskać rabaty na czyszczenie przez kilka lat po zakupie systemu. Jeśli nie jesteś naszym Klientem, nie musisz się martwić o stan swojej instalacji - dojeżdżamy do każdego miejsca w Polsce, a nasze ceny zaczynają się już od 400zł!


Nasze usługi wykonujemy z wykorzystaniem odpowiedniej aparatury – nasze urządzenie wykorzystuje niskie ciśnienie czystej wody, która została przefiltrowana aż cztery razy! Umożliwia to oczyszczenie jej z cząstek większych niż 5 mikronów (odpowiedzialny jest za to filtr osadu), chloru (dzięki wykorzystaniu węgla aktywnego), niemal wszystkich zanieczyszczeń oraz soli (dzięki membranie odwróconej osmozy). Ostatnim etapem filtrowania jest przepuszczenie wody przez wkład z żywicą dejonizującą, który usuwa wszystkie pozostałe ciała stałe, pozostawiając wyjątkowo czystą wodę do mycia paneli fotowoltaicznych.


Mycie paneli fotowoltaicznych może być proste i bezpieczne – wszystko dzięki naszym rozwiązaniom! ZENE to idealne rozwiązania dla Twojego systemu – zapraszamy do kontaktu.

Artur Szatałowicz, Waju Studio

„Firma Deltacom Service to zespół ludzi posiadających duże doświadczenie i umiejętność dostosowywania się do potrzeb klienta w realizacji usług projektowo-montażowych. Mogę w pełni zarekomendować jej usługi potencjalnym klientom poszukującym fachowców w zakresie instalacji paneli fotowoltaicznych.”

Pastor Tomasz Mańko, Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej

„Pracownicy ZENE wykazali się niebywałym profesjonalizmem, począwszy od przemiłego kontaktu z handlowcem, który odpowiedział na wszystkie nurtujące mnie pytania, a skończywszy na instalatorach, którzy wykonali ogrom pracy w przyjaznej atmosferze. Wykonano dwie instalacje fotowoltaiczne, obie już zostały zgłoszone do zakładu energetycznego i od jakiegoś czasu produkują już prąd ze słońca! Cały zespół stanął na wysokości zadania podczas realizacji projektu w Radzyniu Podlaskim. Szczerze polecam wykonawcę, który jest marką samą w sobie. Najwyższa kultura w podejściu do klienta, ogromne doświadczenie, bezproblemowość to cechy, które charakteryzują ZENE. Dziękuję!”

Paweł Zacharski, Inveni

„Firma Inveni Sp z o.o. z siedzibą w Rzeszowie, poleca firmę Deltacom Service Sp. J. T.E Sitkiewicz, zarówno jako profesjonalnego projektanta, jak i firmę w zakresie wykonawczym i budowlanym infrastruktury telekomunikacyjnej doziemnej i napowietrznej, oraz odnawialnych źródeł energii. Deltacom Service sprawdziła się również, jako niezawodny doradca oraz konsultant w zakresie projektowania i budowy sieci światłowodowej na terenie powiatu Warszawa Wschód Regionu Centralnego. Wszystkie zlecone prace w obszarze projektu unijnego, zostały wykonane zgodnie z najwyższymi standardami i wytycznymi UKE. Naszego kontrahenta charakteryzuje bardzo dobra znajomość branży, terminowość, oraz wysoki poziom kompetencji zespołu.”

Najczęściej zadawane
pytania


Zobacz więcej
Jaki wymiar ma panel fotowoltaiczny?
Typowy panel fotowoltaiczny wymiar ma ok. 1,67 m długości i ok. 1 metra szerokości. Dzięki temu ogniwa sprawdzą się również na mikro oraz małych instalacjach.
Jaką moc mają panele fotowoltaiczne?
Oferowane przez nas panele fotowoltaiczne moc mają bardzo różną, w zależności od wielkości i sprawności modułu. Jeden panel może wytwarzać ok. 260 W, 265 W, 280 W, 300 W, 330 W, a nawet 400 W mocy.
Czy zamontuję panele fotowoltaiczne na ścianie?
Panele fotowoltaiczne na ścianie są alternatywą dla montażu na dachu. Taki projekt wymaga przygotowania odpowiednio dużej przestrzeni, najlepiej od strony południowej i wolnej od okien.
Czy zamontuję panele fotowoltaiczne na słupie?
Panele fotowoltaiczne na słupie to montaż wolnostojący. Takie instalacje mogą być wbijane w grunt (jedno- lub dwupodporowe) lub mocowane do betonu.

    Imię

    E-mail

    Telefon

    Wiadomość