Pompa ciepła uzupełnieniem fotowoltaiki

Rosnące ceny za energię elektryczną spowodowały, że na przestrzeni ostatnich lat bardzo wiele gospodarstw domowych wyposażyło się w panele fotowoltaiczne. Ich zadaniem jest pobieranie energii z promieni słonecznych oraz zamienianie jej w prąd do zasilania różnego rodzaju sprzętów codziennego użytku. Okazuje się, iż wzrost cen za gaz może spowodować, że właściciele domów jednorodzinnych zamontowane wcześniej panele zdecydują się połączyć z pompami ciepła. Jest to znakomite rozwiązanie dla tych osób, które chcą zrobić zdecydowany krok w stronę uniezależnienia się od podwyżek cen zewnętrznych dostawców mediów.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Działamy coraz bardziej kompleksowo, dlatego poza montażem paneli fotowoltaicznych zajmujemy się także połączeniem ich z pompami ciepła. Rozwiązanie to jest idealne przede wszystkim dla osób chcących w jeszcze większym stopniu zatroszczyć się o środowisko naturalne. Wymiana pieców gazowych lub węglowych na pompy ciepła pozwala w znacznym stopniu zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Na takie rozwiązanie w ostatnich miesiącach zdecydowało się bardzo wielu konsumentów.

Jak wynika z przeprowadzonych badań, inwestycja w fotowoltaikę oraz pompę ciepła może się zwrócić w czasie od 6 do 8 lat. Biorąc pod uwagę, że wspomniane systemy mogą pracować na bardzo wysokiej wydajności przez okres przekraczający 25 lat, wydaje się to być bardzo dobrym rozwiązaniem dla nowo budowanych domów.

Zdobądź dofinansowanie

Bardzo ważną informacją jest fakt, że w 2022 roku każda z osób, która zdecydowała się na montaż pompy ciepła w swojej przestrzeni, będzie mogła się starać o dofinansowanie z programu “Moje Ciepło”. Wiadomo już, że maksymalne dofinansowanie do jednej instalacji wyniesie 21 000 zł w przypadku pomp gruntowych oraz 7 000 zł w przypadku pomp powietrznych.

Nie czekaj i już dziś zatroszcz się o swoje rachunki, a także na nasze wspólne środowisko! Zdobyte na przestrzeni ostatnich lat doświadczenie pozwala naszej firmie na szybką integrację systemu fotowoltaicznego z pompą ciepła.

    Imię

    E-mail

    Telefon

    Wiadomość