Fotowoltaika dla firm Warszawa

Instalacja fotowoltaiczna dla firmy to przede wszystkim korzyści finansowe w postaci redukcji kosztów, ale również pozytywny wpływ na ochronę środowiska. Niestety, sytuacja na rynku energetycznym nie napawa optymizmem. Sprzedawcy energii elektrycznej stale podwyższają ceny prądu, co jest wynikiem polityki Polski względem Unii Europejskiej i odwrotnie, co wynika ze znacznego przekroczenia norm CO2 uwalnianego do atmosfery.

Jako że Polsce daleko do najbardziej ekologicznych krajów, do rosnących cen prądu należy się przyzwyczaić, ewentualnie wziąć los w swoje ręce i uwolnić się od oligopolu zakładów energetycznych.

O ile w przypadku gospodarstw domowych przynajmniej na jakiś czas udało się je zamrozić, o tyle firmy mają naprawdę duży problem, ponieważ ceny energii nie są tu regulowane przez Urząd Regulacji Energetyki (URE). Tymczasem rachunki za prąd to nawet 1/5 comiesięcznych wydatków przedsiębiorstwa, przy czym procent ten może być jeszcze wyższy w zależności od branży. Stąd fotowoltaika dla firmy to dla wielu przedsiębiorstw korzystne i — co nas niezmiernie cieszy — coraz popularniejsze rozwiązanie.

Fotowoltaika dla firmy – na co zwrócić uwagę?


Najważniejsze, aby postawić na optymalne instalacje fotowoltaiczne dla firm. Dlatego podstawą jest dokładne zapoznanie się z profilem energetycznym danego przedsiębiorstwa. Schemat wykorzystywania energii w firmach jest bowiem zupełnie różny od spotykanego w gospodarstwach domowych.

Większość przedsiębiorstw rozpoczyna pracę rano, a kończy po południu. Jako że panele fotowoltaiczne wytwarzają energię w ciągu dnia, należy postawić na taki rodzaj fotowoltaiki dla firmy, aby instalacja pokryła bieżące zapotrzebowanie i nie produkowała zbyt dużych nadwyżek. W innym wypadku, kiedy firma pracuje na dwie lub trzy zmiany, sprawdzić się może rozwiązanie Net-metering łączące producenta i konsumenta energii.

Kluczowa jest więc specyfika firmy. Fotowoltaika, która nie uwzględni potrzeb i wymagań przedsiębiorstwa, obniży efektywność i rentowność przedsięwzięcia. Dlatego w ZENE uwzględniamy potrzeby energetyczne przedsiębiorstwa oraz możliwości montażowe, po czym dobieramy optymalne moduły fotowoltaiczne dla firmy Klienta.

Jak fotowoltaika redukuje koszty firmy?

Zyski, jakie przynosi fotowoltaika dla przedsiębiorstwa, zależą od zastosowanej w instalacji technologii, ale również lokalizacji firmy na terenie kraju i umiejscowienia instalacji. Ważny jest między innymi kąt nachylenia paneli, celem optymalnej ekspozycji na światło słoneczne.

Jednak niezależnie od siedziby firmy, fotowoltaika na pewno przyniesie jej wymierne korzyści. Najwięcej na rachunkach oszczędzają firmy posiadające hale, magazyny i inne duże budynki, ale również mniejsi przedsiębiorcy mogą znacząco obniżyć rachunki za prąd. Oszczędności, jakie zapewnia fotowoltaika dla firm, sięgają nawet 90% względem rachunków za energię sprzed montażu instalacji opartej na panelach fotowoltaicznych.

Fotowoltaika na firmę w kosztach przedsiębiorstwa

Inwestycja w panele fotowoltaiczne powinna być traktowana przez przedsiębiorstwo jako środek trwały, amortyzowany poprzez pomniejszenie kwoty odprowadzonego podatku. To rozwiązanie najbardziej opłacalne, a fotowoltaika dla firmy zwraca się po upływie nie dłuższym niż 8-10 lat. Dodatkowo po zakupie instalacji fotowoltaicznej dla firmy przedsiębiorca może odliczyć pełny, 23-procentowy VAT.

Fotowoltaika dla firmy o mocy minimum 10 kW

Niezależnie od tego, jakiej firmy będą to panele fotowoltaiczne, minimalna moc instalacji fotowoltaicznej w firmie to z reguły ok. 10 kW. Mówimy wówczas o mikroinstalacji (do 50 kW), która spełnia wymagania przedsiębiorstw zużywających do 47 000 kWh energii rocznie. Fotowoltaika dla firmy w tej formie jest również najprostsza we wdrożeniu. Koszt przyłączenia pokrywa zakład energetyczny, a inwestycja nie wymaga pozwolenia na budowę. Poza nią w ZENE realizujemy większe projekty:


małe instalacje fotowoltaiczne od 50 kW do 500 kW — zalecane dla firm z rocznym zużyciem od 48 000 kWh do 480 000 kWh; wymagają pozwolenia na budowę i przechowywania w sieci energetycznego nagromadzonej energii z nadwyżek

średnie instalacje fotowoltaiczne od 500 kW do 1MW — zalecane dla przedsiębiorstw zużywających od 480 000 kWh do 940 000 kWh; wymagają pozwolenia na budowę i koncesji.

duże instalacje fotowoltaiczne powyżej 1 MW — zalecane dla firm z branż energochłonnych, które zużywają powyżej 950 000 kWh rocznie; wymagają pozwolenia na budowę i koncesji.


Inny podział instalacji fotowoltaicznych dla firm obejmuje:


instalacje off-grid bez podłączenia do sieci, kiedy ewentualne nadwyżki firma magazynuje w akumulatorach;

instalacje on-grid z podłączeniem do sieci energetycznej, gdzie energia jest magazynowana.


Większą niezależność dla firmy zapewnia fotowoltaika w instalacji off-grid. Jednak z uwagi na koszty, a jest ona o ok. 40-procent droższa od instalacji on-grid, stosuje się ją rzadko.

Dofinansowanie na panele fotowoltaiczne dla firmy

Jesteś przedsiębiorcą, interesuje Cię fotowoltaika dla firmy i szukasz dofinansowania? W ZENE pomożemy znaleźć optymalny program z dofinansowaniem dla Twojej firmy. Powstało kilka programów, które zachęcają przedsiębiorców do korzystania z OZE, a w tym fotowoltaiki. Są nimi m.in.:


  • Program Energia Plus
  • Program Bocian

Ich zasady programowe są identyczne w całej Polsce, ale ponadto swoje własne projekty prowadzą poszczególne województwa, które nie szczędzą środków z Regionalnych Programów Operacyjnych. Firmy inwestujące w fotowoltaikę mogą również liczyć na atrakcyjne warunki kredytowania i leasingowania takich inwestycji.

Artur Szatałowicz, Waju Studio

„Firma Deltacom Service to zespół ludzi posiadających duże doświadczenie i umiejętność dostosowywania się do potrzeb klienta w realizacji usług projektowo-montażowych. Mogę w pełni zarekomendować jej usługi potencjalnym klientom poszukującym fachowców w zakresie instalacji paneli fotowoltaicznych.”

Pastor Tomasz Mańko, Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej

„Pracownicy ZENE wykazali się niebywałym profesjonalizmem, począwszy od przemiłego kontaktu z handlowcem, który odpowiedział na wszystkie nurtujące mnie pytania, a skończywszy na instalatorach, którzy wykonali ogrom pracy w przyjaznej atmosferze. Wykonano dwie instalacje fotowoltaiczne, obie już zostały zgłoszone do zakładu energetycznego i od jakiegoś czasu produkują już prąd ze słońca! Cały zespół stanął na wysokości zadania podczas realizacji projektu w Radzyniu Podlaskim. Szczerze polecam wykonawcę, który jest marką samą w sobie. Najwyższa kultura w podejściu do klienta, ogromne doświadczenie, bezproblemowość to cechy, które charakteryzują ZENE. Dziękuję!”

Paweł Zacharski, Inveni

„Firma Inveni Sp z o.o. z siedzibą w Rzeszowie, poleca firmę Deltacom Service Sp. J. T.E Sitkiewicz, zarówno jako profesjonalnego projektanta, jak i firmę w zakresie wykonawczym i budowlanym infrastruktury telekomunikacyjnej doziemnej i napowietrznej, oraz odnawialnych źródeł energii. Deltacom Service sprawdziła się również, jako niezawodny doradca oraz konsultant w zakresie projektowania i budowy sieci światłowodowej na terenie powiatu Warszawa Wschód Regionu Centralnego. Wszystkie zlecone prace w obszarze projektu unijnego, zostały wykonane zgodnie z najwyższymi standardami i wytycznymi UKE. Naszego kontrahenta charakteryzuje bardzo dobra znajomość branży, terminowość, oraz wysoki poziom kompetencji zespołu.”

Arkadiusz Czapski, Kierownik regionu centrum wydziału inwestycji TP TELTECH (grupa OPL)

„Z firmą Deltacom Service Sp. J T.E Sitkiewicz współpracowaliśmy w latach 2019 -2022, przy projektach światłowodowych POPC2, Warszawski Zachodni Orange Światłowód oraz Warszawski Wschodni Orange Światłowód, pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji. Wspólnie wyposażyliśmy w szerokopasmową sieć internetową ponad 11 500 gosp. dom. oraz kilkanaście szkół na terenie 19 miejscowości w tym wschodnich dzielnic Warszawy, oraz powiatu otwockiego, żyrardowskiego i grodziskiego. Wszystkie prace zostały wykonane przez ww. partnera biznesowego rzetelnie, zgodnie z najwyższymi europejskimi standardami. Ze swej strony możemy polecić firmę Deltacom Service, jako przykład solidności i profesjonalizmu.”

Marcin Wierzchowski, Kierownik regionu południe/wschód wydziału inwestycji TP TELTECH (Grupa Kapitałowa Orange Polska S.A.)

„Polecamy firmę Deltacom Service Sp. J. T.E Sitkiewicz, zarówno jako profesjonalną firmę projektową, jak również firmę realizacyjną zakresów wykonawczych oraz budowlanych sieci światłowodowej FTTH. W okresie 2014 – 2019 roku, wspólnie dostarczyliśmy sieć FTTH do ponad 10 600 gospodarstw domowych, w tym we Wrocławiu, Zielonej Górze, Katowicach, Mysłowicach, Sosnowcu i Bielsku Białej. Wszystkie zlecone prace w obszarze projektu ORANGE POLSKA, zostały wykonane zgodnie z najwyższymi standardami i wytycznymi Inwestora. Naszego kontrahenta charakteryzuje bardzo dobra znajomość branży, terminowość oraz wysoki poziom kompetencji zespołu.”

    Imię

    E-mail

    Telefon

    Wiadomość