Boom na fotowoltaikę trwa! Kończy się II nabór
3 grudnia, 2020Fotowoltaika i pompa ciepła
22 grudnia, 2020Dowiedz się, jak wygląda proces zakupowy z ZENE, począwszy od identyfikacji zapotrzebowania, aż po finalne uruchomienie instalacji.
1. Badanie potrzeb klienta. Podczas pierwszego kontaktu zostaje ustalone zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego. Gwarantuje to zastosowanie optymalnej ilości i rodzaju paneli słonecznych. Doradca handlowy ZENE na podstawie informacji uzyskanych od klienta, dotyczących zużycia prądu (kilowatogodziny, lub wysokości opłat), oszacuje potrzebną moc instalacji fotowoltaicznej. Po dokonaniu wizji lokalnej, po stronie doradcy ZENE jest wykonanie obliczeń, w oparciu o specjalistyczne programy projektowe, które uwzględniają szczegółowe dane dot. nasłonecznienia (średnia wyciągnięta z 20 lat obserwacji), w planowanym miejscu pod instalację. Symulacja taka pozwoli na dobór modułów o odpowiedniej wydajności, przy dostępnej powierzchni, czyli również jej usytuowaniu.
2. Oferta i kosztorys. W ofercie znajdą się następujące informacje: propozycja stosowanych urządzeń i konstrukcji wsporczej; szczegóły techniczne dotyczące wielkości instalacji; symulacja wydajności i oszczędności przygotowana; informacje dotyczące gwarancji; koszt; wizualizacja (na życzenie). Po przedstawieniu wszystkich szczegółów instalacji, czas na ostateczne poprawki w projekcie techniczno-ekonomicznym i podpisanie umowy, oczywiście przy pozytywnej decyzji klienta. ZENE gwarantuje realizację usługi w ciągu 30 dni. Okres ten zależny jest głównie od ilości zleceń realizowanych w danym czasie.
3. Montaż instalacji fotowoltaicznej. Kluczowym etapem realizacji jest montaż instalacji fotowoltaicznej. Proces ten trwa, w zależności od wielkości instalacji, od jednego do czterech dni. Wchodzą w niego następujące czynności: przygotowanie konstrukcji wsporczej, rozłożenie okablowania, umiejscowienie falownika w ustalonym z klientem miejscu, panele fotowoltaiczne zostają zamontowane, a instalacja zostaje podłączona do sieci.
4. Ostatnie formalności. Po zakończonym montażu instalacji fotowoltaicznej, jeszcze przed rozpoczęciem eksploatacji, konieczne będzie zgłoszenie posiadanej instalacji do operatora energetycznego, celem bezpłatnej wymiany przez operatora licznika energetycznego na tzw. dwukierunkowy. Jest to urządzenie, które pozwala zarówno na pobieranie energii z sieci, jak i jej oddawanie. Operator energetyczny, według prawa, ma obowiązek wymiany licznika w ciągu 30 dni. Zwieńczeniem procesu jest podpisanie tzw. umowy kompleksowej.
5. Rozpoczęcie eksploatacji i pomiar wydajności. Ostatnim etapem realizacji usługi jest instalacja oprogramowania do monitoringu wydajności zastosowanych paneli słonecznych. Dzięki temu, klient ma bieżący wgląd w ilość uzyskanej energii w czasie rzeczywistym, a także, jakie oszczędności za pomocą instalacji uzyskał.
Opublikowany 15.12.2020